Проекти
допомагали впродовж проекту
ПРОЕКТ
Тема : «Степ аеробіка для малят»
Склад учасників проекту: вихователі, діти старшої групи і батьки.
Термін 2 роки.
Вид за змістом: довгостроковий, фізкультурно - оздоровчій
Ресурси поекту:
- Інтерес дітей і батьків.
- Наявність необхідної літератури.
- Наявність необхідного обладнання
- Методичні розробки.
Актуальність :
Відомо, що дошкільний вік є вирішальним у формуванні фундаменту фізичного і психічного здоров'я. Адже саме до 7 років людина проходить величезний шлях розвитку, не повторюваний протягом подальшого життя. Саме в цей період йде інтенсивний розвиток органів і становлення функціональних систем організму, закладаються основні риси особистості, формується характер, ставлення до себе і оточуючих. Важливо на цьому етапі сформувати у дітей базу знань і практичних навичок здорового способу життя, усвідомлену потреба в
систематицних занять фізичною культурою та спортом. Проблема фізичного здоров’я дітей – одна з найбільш актуальних на сьогоднішній день .
Основною формою розвитку рухової активності дітей у ДНЗ є фізкультурні заняття. З метою підтримки інтересу дошкільнят до них слід особливу увагу приділяти підбору фізкультурного обладнання. У нашому дитячому садку творчо працюючіпедагоги розробляють нові форми організації фізкультурних занять з використанням нетрадиційного обладнання – степ платформ.
Наші вихователі, відмовившись від ряду укорінених стереотипів, працюють творчо, широко застосовуючи нетрадиційне обладнання. Одним з них є степ-платформа – фізкультурне обладнання необхідне для занять степ-аеробікою.
Степ-аеробіка - ритмічні рухи вгору і вниз за спеціальною степ-платформі, Вона розвиває рухливість суглобів, формує звід стопи, тренує рівновагу.
Мета :
Збереження та зміцнення здоров’я дитини , профілактика простудних захворювань та корекція наявних відхилень у стані здоров’я дітей. Оптимізація зростання і розвитку опорно – рухового апарату (формування правильної постави, профілактика плоскостопості) Розвиток і функціональне вдосконалення органів дихання , кровообігу, серцево-судинної і нервової систем організму. Формування потреби в руховій активності, формування гармонійної особистості (вміння дружити, почуття поваги,доброти, самокритичності та ін..)
Завдання:
• формування правильної постави і зміцнення опорно -
рухового апарату;
• попередження плоскостопості - зміцнення м'язів стопи і гомілки;
• розвиток і зміцнення всіх м'язових груп;
• підвищення функціональних можливостей вегетативних органів,
зміцнення серцево-судинної і дихальної систем, оптимізація
травлення і теплорегуляції, поліпшення обмінних процесів і
попередження застійних явищ;
• поліпшення координації рухів, сили, швидкості, витривалості;
• формування рухових умінь та навичок;
• підвищення інтересу до занять спортом.
Умови реалізації:
заняття проводяться в приміщенні музичного залу, яке повністю відповідає вимогам, що пред'являються до приміщень для занять з дітьми.
Материально-технічне забезпечення:
• просторий зал
• музичний центр з фонотекою для музичного супроводу
• степ-платформи за кількістю дітей,що займаються
Очікувані результати:
Формування стійкого інтересу до занять фізкультурою;
Зростання фізичноЇ підготовки дітей;
Зниження простудних захворювань;
Зростання діагностики дихальної системи;
Покращення показників гнучкості,силових та швидкісних якостей;
Підвищення індексу здоров’я
ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ
1. Базовий етап (пошуково-дослідницький):
____________________________________________
Аналіз показників фізичного виховання дітей у старшій групі ДНЗ
Створення творчої ініціативної групи.
Підбір і систематизація матеріалу по обраній темі.
Публічна презентація проекту
Розробкафінансове забезпечення обраних напрямків.
2. Основний етап (практичний):
____________________________________________
Забезпечити матеріально-технічне оснащення.
Аналіз ефективності системи роботи з дітьми на степ платформах.
3. Завершальний етап (результат):
______________________________________________
Створити групу з експертизи та оцінки результатів проекту.
Визначити проблеми і точки зростання за підсумками реалізації проекту.
Створення програми занять степ аеробікою з дітьми дошкільного віку
Основні заходи :
Цикл занять з використанням степ аеробіки, ранкова гімнастика на степ платформах, робота гуртка степ аеробіки «Здоров’ячок» , виступи на святах, степ розвагах, консультації для батьків, розповсюдження буклетів «Степ аеробікою займаємось – здоров’я краще маємо», оформлення фотовиставки для батьків .
Додаток 1.
Основні елементи степ-аеробіки.
1. базовий крок
2. крок ноги нарізно, ноги разом.
3. приставний крок з дотиком на платформі або на підлозі.
4. кроки з підйомом на платформу і згинанням ноги вперед (різні варіанти)
5. торкання платформи носком вільної ноги.
6. крок через платформу
7. випади у бік і назад
8. приставні кроки вправо, вліво, вперед, назад, з поворотами.
9. кроки на кут
10.В - Степ
11. А - степ
12. підскоки (наскок на платформу на одну ногу)
13. Стрибки
14. верхня частина м'язів спини. Лежачи на животі, на степ-платформі, гомілки лежать на підлозі, руки зігнуті, передпліччя вгору. Відвести руки назад, повернутися в і.п.
15. «Човник» на животі.
16. Привідні м'язи стегна. Лежачи на боці, покласти «верхню» ногу на платформу. Працює (підйоми вгору) «нижня» нога.
17. віджимання в упорі лежачи ускладнюватися, якщо стопи фіксовані на платформі.
18. упор позаду, використовуйте край платформи, є гарним вправою для трицепса.
19. ряд вправ для м'язів живота доцільно виконувати лежачи на спині, на платформі.
20. шасі - бічний галоп в бік, невеликими кроками.
Додаток 2.
Комплекси степ-аеробіки
для старших дошкільників
Комплекс 1
У залі на підлозі в три ряди розкладені степ-дошки.
Підготовча частина (1-й музичний відрізок)
1. Нахил голови вправо-вліво.
2. Піднімання плечей вгору-вниз.
3. Ходьба звичайна на місці степ.
4. Приставний крок вперед зі степу на підлогу і назад на степ.
5. Приставний крок назад.
6. Приставний крок вправо (ліворуч) зі степу, повернутися в і.п.
7. Приставний крок вперед-назад; вправо-вліво.
8. Ногу тому, за степ-дошку - руки вгору, повернутися в і.п.
9. Випад ногою вперед, руки в сторони.
Основна частина (2-й музичний відрізок)
1. Праву ногу в бік, за степ; праву руку в бік. Ліву ногу в бік ліву руку в бік. Повернутися в і.п.
2. Праву (ліву) ногу вперед перед степом поставити на носок, праву (ліву) руку різко витягнути вперед. Повернутися в і.п.
3. Те ж вправо-уліво від степ-дошки. Тому від степ-дошки.
4. Праву (ліву) ногу поставити різко вперед; вправо (ліворуч); назад і повернутися в в.п.
5. Півколо. Намалювати правою (ліворуч) ногою коло навколо степ-дошки; повернутися в в.п.
6. Приставний крок на степ-дошці з полуприсіданням (вправи повторити два рази).
(3-й музичний відрізок)
7. Поворот праворуч (ліворуч), руки в сторони; повернутися в в.п.
8. Стоячи на підлозі перед степ-дошкою, поставити праву (ліву) ногу на степ, руки різко вгору; повернутися в в.п.
9. в.п. те саме. Випад правою (ліворуч) ногою на степ, долоні на коліно; повернутися в в.п. (вправи повторити два рази).
10. Випади ногою вправо; вліво; стоячи на степ-дошці.
(4-й музичний відрізок)
11. «Коливання».
12. Бігові вправи.
13. Полуприсідания з круговими рухами руками.
14. Бігові вправи.
(5-й музичний відрізок)
15. Вправи зі стибками.
16. Кружляння на степ-дошці в ліву і праву сторони навколо себе руки в сторони.
17 Вправи зі стибками.
18. Гуляючи навколо степ-дошки на напівзігнутих ногах, руки на поясі.
19. Ногу вперед, за степ-дошку, руки різко в сторони; повернутися в в.п.
(6-й музичний відрізок)
20. Ходьба звичайна на місці.
21. Крок вперед; крок назад; ставити ноги широко.
22. Перехід зі степами в коло. Ходьба на степах на місці.
23. Взявшись за руки, приставний крок вправо по колу.
24. В.п. те саме; чотири кроки вперед-назад.
25. Вправи на відновлення дихання. (Тривалість заняття 30 хв)
Комплекс 2.
Степи розкладають у три ряди
1-я частина
Ходьба, біг змійкою навколо степів. Ходьба з переступанням через степи. Перестроювання трійками до степів.
2-я частина
1. В.п.: стоячи на степі, руки опущені вниз. Одночасно з ходьбою на місці розгойдувати рук вперед-назад з плесканням спереду і ззаду. (10 разів).
2. В.п.: основна стійка. Крок вправо зі степу, руки в сторони, повернутися у вихідне положення; - ліворуч. (по 5 разів).
3. В.п.: стоячи на степі, ноги на ширині плечей, руки опущені вниз. Повороти вправо і вліво з вільними рухами рук. (10-12 разів.)
4. В.п.: стоячи на колінах на степі, вставати і сідати, не допомагаючи собі руками (10-12 разів).
5. Сидячи на степі схрестивши ноги, нахилятися до правого і лівого коліна, торкаючись його лобом (допомагати собі руками).
6. В.п.: основна стійка на степу. Змахувати прямою ногою вперед, робити під ногою бавовна. (10-12 разів.)
7. Звичайні стрибки на степі чергуються ходьбою. (2 рази).
Комплекс 3.
1-я частина
Ходьба, біг по колу навколо степ-дощок, спочатку в один бік, потім в інший. По команді або певним сигналом (зупинка музики і т.п.) діти стають на степ-дошку.
Ходьба на носках навколо степ-дошки чергується з бігом по колу; те ж з ходьбою на п'ятах.
Після звичайної ходьби по колу діти знову стають на степ-дошки.
2-я частина
Загально-розвиваючі вправи
1. І.п.: ноги на ширині ступні, руки внизу. Крок вперед зі степ-дошки, руки вгору, крок назад; повернутися в в. п. (6 разів).
2. І.п. стоячи за степ-дошкою, руки на поясі. Нахилитися, торкнутися долонями степу, випрямитися; повернутися в в. п. (6 разів).
3. І.п. стоячи на степу, ноги на ширині ступні, руки вгорі. Присісти, постукати долонями про підлогу перед степом; випрямитися, повернутися в в. п. (5-6 разів).
4. І.п.: сидячи на степу, ноги витягнуті прямо вперед, руки ззаду по краях степу. Зігнути ноги в колінах, обхопити (обійняти) їх руками, голову опустити; повернутися в в. п. (5-6 разів).
5. І.п. стоячи на степі, руки на поясі, ноги не напружені. Стрибки (8 разів) чергуються з ходьбою зі степу на степ. (2 рази).
Закінчується комплекс звичайної ходьбою на місці на степ-дошці, або з поворотом навколо себе, або з зупинкою по сигналу.
Комплекси степ-аеробіки для занять оздоровчо-навчальної спрямованості
Комплекс № 1
У залі на підлозі в шаховому порядку розкладені степи. Під бадьору ритмічну музику діти входять в зал і стають позаду степів.
ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА
1. Ходьба звичайна на місці. (Діти повинні відчути музику, вловити темп руху, відповідно налаштуватися.)
2. Ходьба на степі.
3. Зробити приставний крок назад з істепу на підлогу і назад на степ, з правої ноги, бадьоро працюючи руками.
4. Приставний крок назад з степу, вперед зі степу.
5. Ходьба на степі; руки по черзі рухаються вперед, вгору, вперед, вниз.
ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Ходьба на степу. Руки малюють по черзі великі кола уздовж тулуба, пальці стиснуті в кулаки.
2. Крок на степ - зі степу. Кисті рук по черзі малюють маленькі кола уздовж тулуба. (№1 і 2 повторити 3 рази.)
3. Приставний крок на степі вправо - вліво. Одночасно прямі руки піднімаються вперед - опускаються вниз.
4. Приставний крок на степі вправо - вліво з полуприсіданням (крок - присісти). Кисті рук, зігнутих в ліктях, йдуть до плечей, потім вниз.
5. Ходьба на степі з високим підняттям колін. Одночасно виконуються удари прямими руками перед собою і за спиною.
6. Крок на степ - зі степу з плесканням прямими руками перед собою і за спиною. (№3, 4, 5 і 6 повторити 3 рази.)
7. Біг на місці на підлозі.
8. Легкий біг на степі.
9. Цикл навколо степу.
10. Біг врозтіч. (№7, 8, 9 і 10 повторити 3 рази.)
11. Ходьба на степі.
12. Ходьба на носках навколо степу з почерговим підняттям плечей.
13. Крок у бік зі степу на степ.
14. Ходьба на п'ятах навколо степу з одночасним підняттям і опусканням плечей.
15. Крок у бік зі степу на степ.
16. «Хрест». Крок зі степу - вперед; зі степу - назад; зі степу - вправо; зі степу - ліворуч; руки на поясі.
17. То ж, виконуючи танцювальні рухи руками.
18. Вправа на дихання.
19. Звичайна ходьба на степі.
20. Крок зі степу - на степ, руки вгору, до плечей.
21. Гуляючи навколо степу на напівзігнутих ногах, руки на поясі.
22. Ходьба врозсип з плесканням над головою.
23. Крок на степ - зі степу.
24. Перехід по колу. Ходьба на степі у колі.
25. Мах прямою ногою вгору - вперед (8 разів).
26. Ходьба змійкою навколо степом (2-3 кола).
27. Мах прямою ногою вгору - вперед, руки на поясі (по 8 разів).
28. Біг змійкою навколо степом.
29. Рухома гра «Циркові конячки».
Правила гри. Коло з степом - це циркова арена. Діти йдуть навколо степом, високо піднімаючи коліна («як конячки на навчанні»), потім по сигналу переходять на біг з високим підняттям колін, потім на гуляючі та за зупинки музики займають степ («стійло»). Степом повинно бути на 2-3 менше, ніж учасників гри. (Гра повторюється 3 рази.) Діти прибирають стьопи в певне місце, беруть килимки, їх розкладають по колу і сідають на них.
30. Вправи на розслаблення і дихання.
Комплекс №2
У підготовчій частині цього комплексу степи розташовані в ряд вздовж стіни.
ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА
1. І.п.: стоячи на степі боком, руки опущені. Під час ходьби на місці підняти обидві руки вперед і вгору; при цьому голову підняти; повернутися в в. п. (10 разів)
2. Крокуючи на степу, з положення руки за головою розводити їх в сторони з поворотом тулуба вправо-вліво (10 разів).
3. Встати на степах один за одним («паровозиком»). Зробити крок зі степу назад (вперед), одночасно опускаючи і піднімаючи плечі.
4. Повернутися колом, повторити те ж (по 12 разів).
(Всі повторити 3 рази і переставити степи кутом для основної частини заняття.)
ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Одночасно з ходьбою степ обхвачувати правою рукою ліве плече, лівою рукою - праве плече, потім розводити руки в сторони і знову обхвачувати плечі (10-12 разів).
2. Крок на степ зі степу; одночасно енергійно розгинати вперед зігнуті в ліктях руки (пальці стиснуті в кулаки). Відводити руки назад і випрямляти в сторони з положення руки перед грудьми.
3. Одночасно з ходьбою степ робити прямими руками кругові рухи вперед і назад поперемінно і разом (10 разів).
4. Крок зі степу на степ чергувати з поворотом корпусу вправо і вліво, руки на поясі (10-12 разів).
(№1, 2, 3 і 4 повторити 2 рази).
5. Сидячи на степу, спираючись позаду руками, піднімати і опускати витягнуті ноги (10-12 разів).
6. Сидячи на степу, схрестивши ноги, нахилятися до правого і лівого коліна, торкаючись його лобом (допомагати собі руками).
7. Стоячи на колінах на степу, вставати і сідати, не допомагаючи собі руками.
8. Крок зі степу вправо, вліво.
(№5, 6, 7 и8 повторити 2 рази).
9. Стоячи на степу, змахувати прямою ногою вперед, робити під ногою бавовна. Зберігати правильну поставу, не нахилятися вперед, прагнучи якомога вище піднімати ногу, зволікаючи носок.
10. Крок зі степу вперед; чергування з нахилом вперед (10 разів).
11. Стоячи на степу, піднімати по черзі зігнуті в колінах ноги (10-12 разів).
12. Стоячи на підлозі перед степом, переступати вперед-назад через степ; руки в замку за головою (2 рази).
13. Ходьба в колону по одному з переступанням через степи.
14. Підскоки з просуванням врозтіч.
15. Повторити № 13 у зворотному напрямку.
16. Підскоки з просуванням врозтіч.
17. Ходьба на степу.
18. Рухома гра «Шпаківні».
Правила гри. Займати місце (тільки у своєму) шпаківні (степі), можна за сигналом «Шпаки прилетіли!». Вилітати з шпаківні треба по сигналу «Шпаки летять!». Той, хто займе степ останнім, вважається таким, що програв.
19. Ігри та вправи на розслаблення, відновлення дихання.
Комплекс № 3
Стьопи розташовані в хаотичному порядку.
ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА
1. Одночасно з ходьбою степ випрямити руки вгору, розтискаючи кулаки, подивитися на них; руки опущені до плечей, кисті стиснуті в кулаки.
2. Крокувати зі степу на степ, бадьоро працюючи руками.
3. Одночасно з ходьбою степ розгойдувати руки вперед-назад з плесканням спереду і ззаду.
4. Ходьба на степі з поворотами навколо себе і з вільними рухами рук. (Повороти в одну і іншу сторону.)
5. «Хрест» (див. вище). (Повторити 2 рази).
ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Одночасно з ходьбою степ схрестити зігнуті руки перед собою, грюкнути лівою кистю з правого плеча, а правою - з лівого плеча.
2. Крок зі степу в бік чергується з присіданням. Одночасно піднімають руки вперед.
3. Одночасно з ходьбою степ підняти руки через боку вгору і грюкнути над головою.
4. Крокувати зі степу на степ, піднімаючи і опускаючи плечі.
5. Ходьба врозсип змінним кроком, руки роблять танцювальні рухи (2 рази).
6. Сидячи на степу, схрестити ноги, руки на поясі. Нахили вправо-вліво.
7. В.п. - те ж. Змахнувши руками вперед, швидко встати, повернутися у вихідне положення.
8. Стояти на колінах на степу, руки на поясі; опуститися на п'яти, руки в сторони, повернутися у вихідне положення.
9. Ходьба на степі з інтенсивної роботою руками.
10. Ритмічні присідання і випрямлення степ, руки у вільному русі
11. Кружляння степ, руки в сторони. Рух в один і іншу сторону.
12. Повторити № 10.
13. Кружляння з закритими очима.
14. Крок на степ, зі степу.
15. Біг врозсип з виконанням завдань для рук.
16. Повторити № 1.
17. Легкий біг на степі чергується з ходьбою. (2 рази).
18. Стрибки, стоячи боком степ, руки на поясі, ноги нарізно - на підлогу, ноги разом, повернутися у вихідне положення.
19. Крок на степ зі степу.
20. Повторити № 18 в іншу сторону.
21. Ходьба на степі.
22. Рухома гра «Фізкульт-ура!»
Правила гри. Діти переносять степи для гри в різні місця, розташувавши їх в дві шеренги по різні сторони майданчики. На одній стороні на один степ менше. Самостійно стають туди, де степів більше, по дві людини на степ. Це лінія старту. На протилежній стороні - фініш. Діти кажуть:
«Спорт, малята, дуже люблять.
Та зі спортом міцно дружать,
Спорт - помічник!
Спорт - здоров'я!
Спорт - гра!
Фізкульт-ура!»
Із закінченням слів учасники гри біжать наввипередки до фінішу. Програють ті, хто не встиг зайняти степ. Перемагають ті, хто в числі перших зайняв степ. (Гру повторити 3 рази.)
23. Ігри та вправи на розслаблення.
Додаток 4.
Інтегроване музичне заняття з використанням здоров’язбережувальних технологій
«Пригоди у зимовому лісі»
Мета: вчити виражати свій емоційний стан, розрізняти відтінки настрою, домагатися природного звучання в співах, легкості, точності та виразності в рухах;розвивати музичність дітей, художньо-творчі здібності; темброво-ритмічний,фонематичний слух, артикуляцію, координацію слова з рухами, почуття темпу і ритму, слухову увагу. Розвивати вміння дітей грати в оркестрі ритмічно, чітко, злагоджено;виховувати доброзичливість в спілкуванні з товаришами, позитивну самооцінку, музичний смак, любов до музики
Хід заняття :
Діти заходять до музичноі зали
-Доброго ранку, діти!!Я дуже рада вас бачити! За вікном лежить білий сніг, мороз щіпає щічки, а у нашому садочку тепло і затишно.А який в вас сьогодні настрій? Відповідайте пісенькою!!
(Співають): Добрий день,добрий день, настрій в нас мажорний!
День сумний, день сумний,настрій в нас мінорний!
-А який сьогодні день?
--Добрий день, добрий день, настрій в нас мажорний!
- У мене сьогодні теж гарний мажорний настрій. Давайте поділимося нашими посмішками з гостями.
---Шановні наші гості! Ми дуже-дуже просимо:
Ви разом з нами грайте, і нам допомагайте!
( Валеологічнапоспівка«Пісеньку співаємо» )
(Голос): Ой-ой-ой!!! Пі-пі-пі!!
-Діти, хто це? (Мишка)
-Це я, Мишка!
-А чому в тебе такий сумний голос?
-Трапилася біда!!! Морозко не пускає Машу додому, мені дуже шкода Машеньку!!
-Мишко, а ми з дітьми зможемо допомогти Маші?
-Звичайно зможете!! Тільки на вас чекає непроста подорож
-Діти, ви згодні допомогти дівчинці Маші? Ви не боїтесь перешкод? Тоді- в дорогу! Але спочатку нам треба тепліше одягнутися (Психологічна вправа на зняття емоційного напруження)
-Ну тепер всі тепло одягнені, треба вирушати в дорогу! (комплекс вправ на степ-платформах).
Комплекс степ гімнастики
В музичному залі на підлозі в шаховому порядку розкладені степ-скамійки. Під бадьору, ритмічну музику діти стають позаду степів.
Підготовча частина
1. Ходьба звичайна на місці. (Діти повинні відчути музику, вловити темп руху, налаштуватися.)
2. Ходьба на степ-скамійці.
3. Приставний крок назад зі степу на підлогу і назад на степ, з правої ноги, бадьоро працюючи руками.
4. Приставний крок назад з степу, вперед зі степу.
Основна частина
1. Ходьба на степу, руками малюючи по черзі великі кола уздовж тулуба, пальці стиснуті в кулаки.
2. Приставний крок на степі вправо-вліво, прямі руки, одночасно піднімаючи вперед-вниз.
3. Крок на степ - зі степу з плесканням прямими руками перед собою і за спиною.
4. Біг на місці на підлозі.
5. Легкий біг на степу.
6. Цикл навколо степу.
7. Біг врозтіч.
8. Звичайна ходьба на степу.
9. Крок у бік зі степу на степ.
10. «Хрест». Крок зі степу - вперед; зі степу - назад; зі степу - вправо; зі степу - ліворуч; руки на поясі.
11. Вправа на дихання.
12. Звичайна ходьба на степу.
13. Крок на степ зі степу.Діти прибирають степ-скамійки на місце.
Прийшли на снігову галявину, роздивляються ліс, помічають сніжинки на ялинці.
--Дивно, я таких сніжинок ніколи не бачила…А ви, діти? Це ж галявина дзеркальних сніжинок!!! Як ви думаєте, для чого вони?
--Ми сніжиночки візьмемо
І гімнастику почнемо! (Артикуляційна гімнастика)
Йдуть далі, помічають будиночок, який закритий хмаринками з зображенням ритмічних малюнків.
Якийсь будиночок… Хто ж тут може жити?(Відповіді дітей) Але вхід закрит якимись знаками… Що ж це за знаки? ( Ноти) Це ритмічний малюнок! Давайте оплесками його відтворимо . Яка ж мелодія підходить до цього ритмічного малюнка?( ) Я зараз вам зіграю поспівочку, а ви уважно слухайте і скажете мені чи дружить ця мелодія з цим ритмічним малюнком ( граю поспівку «Диби-би», «Дощик», «Пєтушок»)Так,а цей ритмічний малюнок (прохлопали),(граю « Зимонька надворі») »
(Проспівуванняпоспівки)
З темного лісу, з далеких доріг
Казка зимова приходить до всіх.
З неба сніжинок блакитні рої
Тихо летять на врочисті гаї.
Казка зимова іде в кожен дім,
Скаже дорослим і дітям малим:
– Будьте щасливі, здорові живіть!
Хай не кінчається радісна мить!
(пісня «Зимова казка») муз. Н. Шевченко, сл. В. Басюка
Виходить з-за будиночка Маша
-Як добре, що ви мене знайшли!Я навіть трішечки змерзла!!
--А ми тебе запрошуємо до нашого веселого хороводу, ти зігрієшся дуже швидко!!(«Радісний хоровод» муз Г.Струве сл. Н.Соловьова)
--Маша:а Морозко не такий вже і сердитий!Він мені скрипочку подарував! Бажаєте послухати, як я вмію грати?(діти садяться на пеньочки, а Маша грає на скрипці «Ой, метелиця-зима» Ю. Михайленко)
--Машо, яку чарівну мелодію ти зараз заграла на скрипці!
--Вона називається «Ой, Метелиця-зима» ,автор цієї музики-Ю. Михайленко
-Діти, вам сподобалась ця музика?Яка вона?(Ніжна, трішки сумна, чарівна, легка, яскрава)А ви бажаєте ще раз прослухати музичний твір?Я пропоную послухати цю музику у грамзапису (активне слухання).,Скажіть,що ви уявили собі під час слухання?(Бесіда з дітьми, визначаємо характер, темп мелодіі)
--Машо, дякуємотобі за таку чудову музику. А чи вмієте ви відгадувати загадки?
Паличка з діркамиІ проворні пальці, -
Любо її слухають В лісі на галявці (сопілка)
Барабан йому за брата, В танці любить він кружляти:
Відбиває ритм, дзвенить І красиво бубонить.(бубон)
Є у нього язик , він бовтати не звик
Та коли бовтає він, чути не слова, а дзвін( дзвіночок)
-А в нас є і бубон, і дзвіночок, і сопілка!Ми в оркестрі дружно граємо
Один одного забавляємо! (Гра на муз інструментах « Гра в сніжки» сл. І муз.Н .Вересокіноі
-Діти, вам сподобалась наша подорож? А що найбільш запамяталося? Нам вже час повертатися до дитячого садочка, а Маші- додому (йдемо змійкою із залу)
Література: Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», Е.Аляб`єва «Психогімнастика в дитячому саду», Н.Ветлугіна «Музыкальное воспитание в детском саду», А.Арсеньєва «Система музыкально – оздоровительной работы в детском саду».
Репертуар:Пісня «Зимова казка» муз. Н. Шевченко, сл. В. Басюка
«Радісний хоровод» муз Г. Струве сл. Н. Соловьова
«Ой, метелиця-зима» муз.Ю. Михайленко
« Гра в сніжки» сл. І муз. Н .Вересокіноі
«Колючки колючие» муз.Б Савєльєв сл. Л.Рубальська